המדריך המלא לסוגי פרחים בארץ ישראל

תערוכת פרחים בחיפה

תערוכת פרחים בחיפה

חג הפסח הידוע בשמו הנוסף חג האביב, מזמן שפע של חוויות לבילוי עם בני משפחה, קרובים וחברים. חוויה ייחודית המתאימה במיוחד לציון חג האביב היא תערוכת הפרח שמתקיימת מידי שנה בחיפה. בתערוכה מוצגים מידי שנה למעלה ממאה אלף פרחים כאשר רבים מהם תוצרת ישראלית מקומית, ורבים מוטסים לישראל מכל רחבי העולם. התערוכה מושכת קהל רב של מבקרים. התערוכה כמובן מתוכננת ומוצגת באופן מרשים, ותפאורות פרחוניות ויצירתיות לוודאי שיחקקו בזכרונכם. התערוכה מושכת קהל נרחב של בעלי מקצוע בתחום הפרחים מהארץ ומהעולם, בינהם שוזרי פרחים, גננים ומעצבי פרחים, מה שמצביע על איכותה וגודלה של התערוכה.

מיקום תערוכת הפרחים

משנת 2012 תערוכת הפרחים מתקיימת מידי שנה בפארק הכט שבחיפה. בשנותיה הראשונות של התערוכה, בשנות ה-50 של המאה העשרים, התערוכה התקיימה בגן בנימין בחיפה, וכשגדלה הועברה לגן האם. בשנות ה-90 התערוכה נסגרה, וחודשה בשנת 2012 על ידי ראש העיר יונה יהב, בפארק הכט שהוקם רק מספר שנים קודם לכן, בשנת 2008. הפארק השוכן במערב חיפה, סמוך לחוף הים ומשתרע על שטח של 75 דונם. הפארק מתאים לקהלים רבים ובינהם למשפחות וילדים, מה שמאפשר לשלב את הביקור בתערוכת הפרחים עם טיול נעים בפארק הגדול ועצירה למשחק במתקני השעשועים.

טיול בחיפה

כאמור, חג הפסח הוא הזדמנות לצאת לטייל עם המשפחות ורבים נוהגים לקחת מספר ימי חופש מהעבודה בכדי לבלות עם הילדים. בנוסף לתערוכת הפרחים, העיר חיפה היא מקום מומלץ לחופשה ומזמנת חוויות ייחודיות. ביערות הכרמל ישנם מסלולי טיול רבים ונעימים אשר ניתן לשלבם עם ביקור בחי בר. נסיעה ברכבל וברכבת תחתית גם הן חוויות ייחודיות לעיר חיפה והזדמנות נהדרת לחשוף אליהן ילדים צעירים. הגנים הבאהיים המרשימים, טיילת לואי ממנה נשקף נוף מרהיב, חופי הים הנקיים והמתוחזקים, ועוד חוויות רבות. ניתן להגיע לחיפה גם בסופי שבוע, שכן אטרקציות רבות פעילות גם בסופי שבוע ומרבית מקומות הבילוי בחיפה פתוחים גם בשבת.

הערכות מראש

חשוב מאוד לציין שתערוכת הפרחים מושכת אליה קהל רב ולכן עדיף להגיע בשעות שאינן עמוסות. מניסיון העבר עולה שהיום הראשון לחול המועד הוא לרוב העמוס ביותר, ובעיקר בין השעות 11:00-14:00. לכן מומלץ לתכנן מראש ולהגיע בשעות נוחות כך שתבטיחו לעצמכם חווית חג נעימה ומיוחדת.